ibis partner Slovakia

Vzdelávanie, tréningy, hodnotenie kandidátov, riadenie výkonnosti

RoRia

Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov: pracovné a personálne rozhovory

Dňa 8. marca 2018 sme sa stretli s tohtoročnou skupinou účastníkov na ôsmom sústredení akreditovaného kurzu Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov. Toto ôsme stretnutie sa zameralo na personálne a pracovné rozhovory a rozpoznávanie osobnostného potenciálu kandidátov.

Prebrali sme:

  1. ktoré pracovné rozhovory majú zvládať vedúci zamestnanci pri riadení podriadených, ako treba tieto rozhovory štruktúrovať a ako ich uskutočniť
  2. najdôležitejšie personálne rozhovory pre potreby HR úseku
  3. príprava prijímacieho rozhovoru vychádzajúca z kompetenčného modelu pracovného miesta
  4. workshop: príprava otázok podľa oblastí, ktoré chce recruiter u kandidáta preskúmať
  5. odporúčaný postup pri prijímacom rozhovore a odporúčania k jeho vedeniu
  6. tréning rozpoznania osobnostných špecifík kandidátov pri prijímacom rozhovore (s použitím tréningových videozáznamov prijímacích rozhovorov)
  7. ako zvládnuť rozhovor s náročnými typmi kandidátov
  8. na čo zamerať výstupný rozhovor, ako si ho pripraviť a ako ho uskutočniť.

Celoročný kurz Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov je určený pre členov HR úsekov, začali sme ho v októbri 2017 a končíme v máji 2018 záverečnými prezentáciami a celoštátne platným osvedčením.

Chcete pridať komentár?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tím ibis partner Slovakia je zložený z interných a externých spolupracovníkov. Interný tím tvoria dvaja zakladajúci segmentoví senior-špecialisti:

Vedúci tréner Doc. Ivan Burger, PhD je lektor a tréner s unikátnou zručnosťou rozvíjať riadiace schopnosti prostredníctvom budovania a rozširovania mentálnych modelov riadiacich pracovníkov. Má dlhoročné skúsenosti so vzdelávaním manažérov vrcholovej a strednej úrovne riadenia. Ivan Burger má medzinárodný certifikát Thames Valley University. Viedol tiež viacero podnikových projektov, týkajúcich sa budovania výkonnosti oddelení, tímov i jednotlivcov a budovania celopodnikových nástrojov na podporu výkonnosti.

Poradkyňa PhDr. Helena Reháková, MBA sa zameriava na oblasť rozvoja podnikov a podnikových tímov v širšom kontexte. Špecializuje sa na moderné riadiace metódy/koncepty a na hodnotenie potenciálu ľudí na manažérskych pozíciách (Placement & Development Assessor). Dr. Reháková absolvovala štúdium MBA na Donauuniversität v rakúskom Kremsi.

EMAIL
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn