ibis partner Slovakia

Vzdelávanie, tréningy, hodnotenie kandidátov, riadenie výkonnosti

RoRia

Kurz Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov: rozvoj manažérskych zručností

Dňa 14. júna 2022 sme sa stretli s tohtoročnou skupinou účastníkov na jedenástom sústredení akreditovaného kurzu Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov. Celoročný kurz je určený pre členov HR úsekov, začali sme ho v januári a končíme v júni 2022 záverečnými prezentáciami a celoštátne platným osvedčením.

Toto jedenáste stretnutie sme venovali rozvoju manažérskych zručností, aby účastníci dokázali plánovať vzdelávanie pre podnikový manažment, aby sami boli zruční v riadení vlastného HR oddelenia a tiež aby dokázali riadiť projektové tímy v HR projektoch.

Z obsahu:

  1. ako vyzerá mapa najdôležitejších tém prípravy podnikových manažérov a lídrov
  2. ako riadiaci štýl prispôsobiť situácii, úrovni podriadených a zámerom lídra
  3. workshop: v ktorých situáciách je adekvátny aký riadiaci štýl?, s akým typom podriadených ho možno úspešne používať?, ako nadriadený určitým štýlom riadenia formuje tím svojich zamestnancov? aké zručnosti pre každý z tých štýlov k tomu potrebuje?
  4. ako využívať riadenie prostredníctvom cieľov?, aké výhody poskytuje oproti riadeniu cez inštrukcie a príkazy?, ako používať koučovacie otázky v situácii, keď sa podriadený chodí radiť a nadriadený má pocit, že by situácie mohol riešiť aj samostatne?, v situácii, keď podriadený ide do ťažkej úlohy?, v situácii keď podriadený dobre splnil úlohu a nadriadený chce, aby efektívne praktiky použil aj za iných podobných okolností? a ako používať koučovacie otázky v situácii, keď sa podriadenému nedarilo a nadriadený ho chce usmerniť, ako podobnú chybu už neurobiť?
  5. ako rozpoznávať preferenciu tímovej roly u členov dočasného projektového tímu, ako ich preferenciu využívať pri riadení projektového tímu a na čo dať pozor pri silnej preferencii určitej tímovej roly u niektorého člena tímu.

Chcete pridať komentár?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Theme by Anders Norén

Facebook
Twitter
LinkedIn