ibis partner Slovakia

Vzdelávanie, tréningy, hodnotenie kandidátov, riadenie výkonnosti

RoRia

Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov: pracovná motivácia, typológia DISC

Dňa 15. februára 2018 sme sa stretli s tohtoročnou skupinou účastníkov na šiestom sústredení akreditovaného kurzu Rozvoj a riadenie ľudských zdrojov. Celoročný kurz je určený pre členov HR úsekov, začali sme ho v októbri 2017 a končíme v máji 2018 záverečnými prezentáciami a celoštátne platným osvedčením.

Toto šieste stretnutie sme venovali pracovnej motivácii a tiež typológii DISC užitočnej pri rozpoznávaní vnútorných motivátorov kandidátov na prijatie a umiestnenie.

Z obsahu:

  • Maslowova teória motivácie prostredníctvom napĺňania potrieb a Herzbergova teória oddelených motivátorov a demotivátorov – ako ich využiť pri nefinančnej motivácii
  • podnikový motivačný systém, jeho prvky a ich rozdielny vplyv na motiváciu a na stabilizáciu zamestnancov
  • typológia DISC: štyri hlavné motivačné typy a kombinované typy
  • workshop: aké sú hodnoty jednotlivých typov, na ktoré motivátory reagujú a čo sú ich demotivátory
  • ako rozpoznať osobnostnú preferenciu kandidáta pri interview
  • na aké pozície sa jednotlivé typy DISC hodia najviac, čo je pre nich nevhodný typ práce a ako sa vtedy správajú, ako reagujú v tímovej a v samostatnej práci, ako fungujú v tlaku a v pracovnom strese
  • ako predvídať vzájomné reakcie jednotlivých typov pri umiestňovaní na spolupracujúce pozície
  • kde všade a ako používať typológiu DISC v práci HR úseku.

Chcete pridať komentár?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Tím ibis partner Slovakia je zložený z interných a externých spolupracovníkov. Interný tím tvoria dvaja zakladajúci segmentoví senior-špecialisti:

Vedúci tréner Doc. Ivan Burger, PhD je lektor a tréner s unikátnou zručnosťou rozvíjať riadiace schopnosti prostredníctvom budovania a rozširovania mentálnych modelov riadiacich pracovníkov. Má dlhoročné skúsenosti so vzdelávaním manažérov vrcholovej a strednej úrovne riadenia. Ivan Burger má medzinárodný certifikát Thames Valley University. Viedol tiež viacero podnikových projektov, týkajúcich sa budovania výkonnosti oddelení, tímov i jednotlivcov a budovania celopodnikových nástrojov na podporu výkonnosti.

Poradkyňa PhDr. Helena Reháková, MBA sa zameriava na oblasť rozvoja podnikov a podnikových tímov v širšom kontexte. Špecializuje sa na moderné riadiace metódy/koncepty a na hodnotenie potenciálu ľudí na manažérskych pozíciách (Placement & Development Assessor). Dr. Reháková absolvovala štúdium MBA na Donauuniversität v rakúskom Kremsi.

EMAIL
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn