ibis partner Slovakia

Vzdelávanie, tréningy, hodnotenie kandidátov, riadenie výkonnosti

EPM, Projekty, Tréningy a vzdelávanie

Riadenie výkonu prostredníctvom SLA, KPI a KSI

Dňa 12. novembra 2018 sme pripravili a viedli workshop pre manažérsky tím spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko a.s. Stretnutie sme zamerali na dohodnutie hlavných čŕt nového systému riadenia výkonu cez variabilnú zložku mzdy prostredníctvom medziútvarových SLA (Service Level Agreement), útvarových KPI (Key Performance Indicators) a indikátorov úspešného výkonu práce na pracovných miestach – KSI (Key Success Indicators).

Pre nový systém riadenia výkonu sme poskytli stavebné kamene a princípy nášho bežne projektovo dodávaného systému EPM (Effectiveness & Productivy Management). Na základe toho sme tomto stretnutí s riadiacim tímom spoločnosti dohodli podstatné črty nového spôsobu odmeňovania výkonu. Dohodli sme také hlavné zásady, ako napríklad:

  • aké rôzne modely odmeňovania budú v štruktúre celej spoločnosti využité
  • ako bude hodnotenie výkonu kaskádované z vyššej na nižšiu riadiacu úroveň
  • ako budú nastavené hranice vyplácania variabilných odmien v závislosti od výkonu
  • ako budú nastavené ciele a meradlá výkonu na kľúčových miestach.

V rámci workshopu sme si urobili aj praktické ukážky postupu pri nastavení medziútvarových SLA a pri nastavení KSI pre konkrétne pracovné miesto.

Citáty z hodnotenia zo strany účastníkov:

  • „Kurz naplno splnil moje osobné očakávania.“
  • „Získané poznatky môžem využiť pri hodnotení kolegov po spustení nového systému odmeňovania.“
  • „Do budúcnosti by som si prial ďalšie vzdelávanie zamestnancov centrály.“

Chcete pridať komentár?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Theme by Anders Norén

Tím ibis partner Slovakia je zložený z interných a externých spolupracovníkov. Interný tím tvoria dvaja zakladajúci segmentoví senior-špecialisti:

Vedúci tréner Doc. Ivan Burger, PhD je lektor a tréner s unikátnou zručnosťou rozvíjať riadiace schopnosti prostredníctvom budovania a rozširovania mentálnych modelov riadiacich pracovníkov. Má dlhoročné skúsenosti so vzdelávaním manažérov vrcholovej a strednej úrovne riadenia. Ivan Burger má medzinárodný certifikát Thames Valley University. Viedol tiež viacero podnikových projektov, týkajúcich sa budovania výkonnosti oddelení, tímov i jednotlivcov a budovania celopodnikových nástrojov na podporu výkonnosti.

Poradkyňa PhDr. Helena Reháková, MBA sa zameriava na oblasť rozvoja podnikov a podnikových tímov v širšom kontexte. Špecializuje sa na moderné riadiace metódy/koncepty a na hodnotenie potenciálu ľudí na manažérskych pozíciách (Placement & Development Assessor). Dr. Reháková absolvovala štúdium MBA na Donauuniversität v rakúskom Kremsi.

EMAIL
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn