ibis partner Slovakia

Vzdelávanie, tréningy, hodnotenie kandidátov, riadenie výkonnosti

Tréningy a vzdelávanie

Tréning prezentačných zručností

V dňoch 11. a 18. septembra 2017 sme uskutočnili tréning prezentačných zručností pre skupinu lídrov spoločnosti Adient Slovakia s.r.o., Trenčín. Tréning sme zamerali na vnútrofiremné prezentácie.

Najprv sme s účastníkmi urobili súhrn viacerých atribútov dobrej prezentácie a dohodli sme sa, že tým hlavným cieľom je dosiahnuť plánovaný zámer prezentácie a že na to treba zamerať aj štruktúru prezentácie aj prezentačný štýl. Potom sme účastníkom zadali cieľ modelovej prezentácie a ich úlohou bolo pripraviť si krátke vystúpenie a ním stanovený zámer prezentácie aj dosiahnuť. Každý účastník vystúpil a dostal pozitívnu aj korektívnu spätnú väzbu od svojich kolegov aj od lektora.

Na základe tejto skúsenosti si účastníci pripravili vlastnú odbornú prezentáciu, vytýčili si vlastný cieľ ktorý prezentáciou chcú dosiahnuť a prezentáciu uskutočnili. Priebežne sme trénovali také zručnosti, ako získať pozornosť na začiatku, ako dosiahnuť interakciu s poslucháčmi, ako vhodne štruktúrovať svoje vystúpenie, ako udržať dynamiku prezentácie, ako dosiahnuť myšlienkovú zrozumiteľnosť a ukončiť prezentáciu jasným záverom s výzvou k účastníkom. Opäť každý účastník dostal spätnú väzbu a rady do budúcnosti. Účastníkom sme odovzdali videozáznamy ich osobnej prezentácie, aby si mohli po tréningu v kľude pozrieť svoje vystúpenie a zlepšovať sa do budúcnosti.

Citáty z hodnotenia vzdelávania zo strany účastníkov:

  • „Z obsahu ma najviac zaujala spätná väzba zo strany školiteľa a taktiež kolegov. Veľmi mi to pomohlo a bola som schopná v ďalšej prezentácii aplikovať návrhy na zlepšenie.“
  • „Kurz sa mi veľmi páčil a určite by som ho odporučila ďalej. Človek sa naučí, čo všetko je dôležité pri prezentovaní, reč, forma, obsah, …“
  • „S kurzom som veľmi spokojný. Lektor rozpráva pútavo, výborná atmosféra, možnosť vyskúšať si nové poznatky.“

Chcete pridať komentár?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Theme by Anders Norén

Facebook
Twitter
LinkedIn